Víte jak poznat, že jste z půjčovny?

Vyrážíte prvně na dovolenou autem či karavanem  z půjčovny?
Přemýšlíte o všem na co si dát potenciálně na cestě  pozor a na co vás v lepším případně proškolili?

Opravdu není to jednoduché vše do startu obsáhnout a můžu vás ujistit v tom, že každý si tím s větším či menším štěstím prošel.

Jedna z mnoha důležitých věcí je i správné vysunutí markýzy.
Tento úkon je alespoň pro mě signálem jak odhadnout, že  člověk karavaningem teprve začíná.
Velmi často tak vídám zcela vysunovanou markýzu bez dříve vyklopených podpěrných nožek, kdy vzdálenější část markýzy se svoji vahou již téměř dotýká země a hrozí v horším případě vytržení  z auta. Tohle mi vždy rve srdce.
Dalším příkladem pak může být i silný vítr či blížíce se bouře, kterou lze mimo jiné předpovědět i podle bouchajících kladívek, jak majitelé  všemi možnými způsoby svoje markýzy dále zajišťují.

To je většinou moment kdy upřímně těmto nováčkům závidím jejich bezstarostnost, tedy chvíle kdy usilovně zvažuji či možná spíše stresuji zda je současné upevnění markýzy dostatečné a neměl bych ji raději zcela stáhnout, oni v poklidu relaxují a žádné upevnění neřeší. Vždy to ale zatím dopadlo dobře a tak všem přeji ať tomu tak i zůstane.

Ti kteří to ale nechtějí příště pokoušet, tak mohou shlédnout krátké instruktážní video pod článkem.

Ostatně i sebelépe zajištěná markýza vždycky ještě neznamená vyhráno viz v fotka příspěvku a tak přece jen někdy je lepší „vyměknout“ a za včas stáhnout kalhoty, respektive markýzu :-).

 

 

Sledujte a lajkujte nás.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.