Společnost Trigano dokončila akvizici skupiny Adria

Francouzská skupina Trigano dokončila akvizici většinového 85% podílu slovinského výrobce motorových vozidel a karavanů  Adria.
Po uzavření transakce se společnost Adria Mobil stala členem skupiny Trigano, která je nyní 85% vlastníkem, zatímco Adria si zachovala zbývajících 15%. 

Začátkem tohoto roku společnost Trigano rovněž koupila britského výrobce obytných vozů Auto-Sleeper a největší britskou prodejní skupinu Marquis Leisure .

Společnost Trigano říká, že díky této nové akvizici je nyní největší skupinou automobilového průmyslu pro volný čas v Evropě.

Společnost Trigano, která vlastní i několik dalších značek jako Auto-Trail, Mobilvetta, Roller Team, Chausson a Benimar, uvedla, že její roční tržby za loňský rok dosáhly více než 13 miliard EUR a zaměstnává přibližně 7 000 zaměstnanců. 

Skupina Adria Mobil dosáhla v roce 2016 obratu 355 milionů EUR a zaměstnává více než 1 600 zaměstnanců. 

Společnost Trigano uvedla, že změna vlastnictví „přinese nový potenciál a synergický efekt pro společnost na základě pokračování dlouhodobé strategie růstu společnosti Adria Mobil, zachování tradice a hodnoty značky Adria, udržování všech pracovních míst ve všech výrobních místech ve Slovinsku a udržení všechny klíčových obchodních funkcí se současným řízením v Novom městě. “

Zdroj: Trigano

Sledujte a lajkujte nás.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.