Termály Saturnia (IT)

Na jihu italského Toskánska leží malá historická vesnička Saturnia, která se proslavila zejména díky svému minerálnímu prameni, který vyvěrá v údolí. Tento pramen napájí lázně Saturnia Terme, kde bylo vystavěno několik hotelových komplexů. Potůček Cascate del Gorello, který tudy protéká, vytváří malá jezírka a vodopády, což přitahuje celoročně množství turistů.

Sirnatá pramenitá voda se teplotou 37,5 ° C, je dobře známá pro své terapeutické vlastnosti a nabízí relaxaci a pohodu.
Hlavní termální vodopády jsou Mill Falls, který se nachází u starého mlýna a vodopády Gorello.
Pramen má kapacitu cca 800 litrů za sekundu, což zaručuje optimální výměnu a teplotu vody. Chemické složení je síra, uhlík, síran, uhličitan alkalický, zemina s přítomností plynného sirovodíku a oxidu uhličitého. Minerály rozpuštěné ve vodě činí 2,79 gramů na litr.

Při návštěvě termálů se musíte smířit se všudypřítomným sirným zápachem.

Protože se vesnička Saturnia rozkládá na vyvýšeném místě, můžete se odtud kochat krásným panoramatickým výhledem na kopcovitou toskánskou krajinu plnou historických a přírodních zajímavostí.
Městečku dominuje mohutný hrad pocházející z 15. století.
Saturnia spadá pod oblast přírodního parku Maremma, který se vyznačuje nedotčenou a divokou přírodou. Kdysi se zde vyskytovalo mnoho močálů a neprůchodných cest, dnes je již krajinou s úrodnými zemědělskými pláněmi a lány slunečnic.

Ze Saturnie vede mnoho značených turistických cest a oblast tak přímo vybízí k pěší turistice. Procházet se budete kopcovitou krajinou plnou úžasných rozhledů do kaňonů a údolí řek. V krajině je také patrné dřívější osídlení Etrusky, kteří zde po sobě zanechali četné historické památky. Jednou z těchto památek je například malá pevnost Costell´Orrieri nebo nedaleké kamenné monumenty. Milovníci koupání v moři se musí vydat 40 km na Tyrhénské pobřeží.

Oblast Saturnia představuje jako celek velkou a volně přístupnou oblast.

(Foto By Waugsberg)

Pokud se rozhodnete oblast navštívit tak můžete k ubytování využít stellplatz/kemp Alveare dei Pinzi, který se nachází jen  800 metrů od termálů, má kapacitou 120 míst a je otevřen celoročně. Místo nabízí kompletní zázemí a servis pro ubytované.
Cena na den 14 EUR.

Kontakt:
Alveare del Pinzi
strada della Peschiera 58014 Saturnia, Toskánsko, Itálie
alvearedelpinzi@gmail.com

http://italie.svetadily.cz

Sledujte a lajkujte nás.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.