Variabilní zadní nosný systém

Německá společnost Buck-Ideen vyvinula posuvný a otočný zadní nosný systém pro dodávkové vozy, který lze velmi variabilně používat.

Nosník  je 1,78 m dlouhý a 35 centimetrů široký a je vyroben z kvalitní nerezové oceli. 
Pokud to umožňuje zatížení zadní nápravy vozidla, může nosič nést až 150 kilogramů užitečného zatížení. 
Samotný nosný systém váží přibližně 50 kilogramů v závislosti na použitém adaptéru specifickém pro vozidlo.

Zvláštností systému je sofistikovaný mechanismus. 
Pro otevření dveří zavazadlového prostoru je jednoduše vytažena nosná deska na stranu. Toto vysunutí automaticky vysune opěrnou nohu, která pohlcuje váhu převisu. Zavazadlový prostor vozidla je snadno přístupný i při naložení nosiče, navíc se zabraňuje sklonu vozidla do strany.

Adaptéry pro uchycení jsou dostupné pro vozy Volkswagen modely T5, T6 a Crafter, Mercedes Sprinter, Fiat Ducato a identický Peugeot Citroën Jumper a Boxer.
Adaptéry jsou připevněny k vozidlu, samotný nosič je pak zasunut do adaptéru a upevněn pomocí upínacích šroubů, což umožňuje uživatelské odmontování nosiče během doby, kdy není využíván.

Kromě nosiče jízdních kol v provedení 4 elektronická kola nebo 2 až 6 jízdních kol je dále k dispozici nosič skútru, přepravní box pro přepravu drahých kol nebo dalšího vybavení a zavazadel. Společnost přichází i s řešením využití boxu jako cestovní kuchyňky.

Cena za posuvný a otočný nosič je s nástavbou držáku jízdních kol, adaptérem vozidla a montáží ve výši 2.980 EUR. Součástí systému je i osvětlení včetně 13-kolíkové spojky. Společně s boxem stojí celý systém 4.980 EUR. 

Zdroj a kontakt: buck-ideen

Sledujte a lajkujte nás.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.