Aplikace DROZD pro pomoc na cestách v zahraničí

Mobilní aplikace DROZD obsahuje na jednom místě vše, co může cestovatel pro své bezpečí při cestách do zahraničí potřebovat.

Dobrovolná registrace při cestách do zahraničí v aplikaci DROZD umožňuje poskytování rychlé pomoci občanům v nouzi a účinně organizovat pomoc v případě přírodních katastrof i sociálních nepokojů.
Systém umožňuje rozesílání hromadných notifikací, e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytovat důležité informace nebo je včas varovat před hrozícím nebezpečím.

V aplikaci DROZD jsou českým cestovatelům k dispozici kontakty například na zdravotní a záchranné složky v zemi, kam se vydávají, nebo na nejbližší zastupitelský úřad ČR, a to včetně linky na konzulární službu, dostupné pro řešení nouzových záležitostí občanů ČR 24 hodin denně.
Nacházejí se zde také aktuality a varování pro cestovatele s nejnovějšími upozorněními na cesty, která Ministerstvo zahraničních věcí vydává v případě bezpečnostních hrozeb, nebezpečí způsobeném živelními pohromami, epidemiemi nebo z jiných důvodů.
Nechybí ani návody první pomoci, rady pro mimořádné situace, nebo pro řešení komplikací na cestách jako ztráta dokladů, odcizení peněz či další nepředvídané události na zahraniční cestě.

Mobilní aplikace DROZD je zdarma ke stažení na Google Play a App Store.

Pro všechny ty, kteří si mobilní aplikaci nechtějí nebo nemohou do svým mobilních zařízení stáhnout, je možnost registrace do systému prostřednictvím webových stránek MZV, kde je i v průběhu cesty možné aktualizovat a dále zpřesňovat polohu cesty.

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí

 

Sledujte a lajkujte nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.