Víme kam v Chorvatsku za delfíny

Věděli jste, že i v Chorvatsku můžete na moři potkat delfíny?

Máme pro vás téměř zaručený tip, kam se za nimi vydat …

Menší ostrov Vrgáda v severní Dalmácii leží naproti letovisku Pakoštane, z něhož vede pravidelná lodní linka do Vrgády, jediné vesnice na ostrově.
Ostrov Vrgáda je proslulý plážemi, které s oblibou vyhledávají naturisté.
Oblázkové a písčité zátoky, příjemné borovicové háje a mediteránská vegetace nadchnou každého návštěvníka hledajícího klidnou dovolenou a také proto je Vrgáda oblíbená mezi příznivci robinzonského způsobu života.
Ostrov je dlouhý pouze 3 km má na své jižní a severní straně hory dosahující do výšky až 112 m a více než dvě třetiny jsou pokryty hustým borovicovým hájem.
Vrgáda má velmi výjimečnou polohu a obklopuje jej 15 dalších malých většinou oblázkových ostrůvků.

Vrgada měla v minulosti významný historický a strategický význam a byla osídlena již od 10. století, v té době byly ostatní jadranské ostrovy opuštěné a neobývané.
Na severní straně se táhne dlouhá písečná pláž z červeného písku, která je oázou slunce a moře. 
Můžete se projít tradiční vesnicí a užívat si úzké dlážděné ulice a jedinečný smysl pro vzdálenost od civilizace – žádné automobily ani obvyklé letní davy.
Po krátké procházce se dostanete na vrchol ostrova, kde se nachází farní kostel Nejsvětější Trojice a odtud se rozkládá nádherný výhled na souostroví Kornati a ostrov Pašman. 

A právě u ostrova Vrgáda se nachází množství chovných sádek na ryby, které jsou denně v čase mezi 10 až 12 hodinou dopolední přikrmovány.
V průběhu krmení dochází k úniku části potravy, která je tak ideální a snadnou kořistí delfínů.
I proto s železnou pravidelností připlouvají k sádkám v časech krmení a návštěvníci  mají jedinečnou příležitost je naživo shlédnou.

Pokud nemáte člun, můžete využít služeb některé z mnoha společností, které nabízejí z Pakoštane 2 až 3 hodinový výlet za delfíny v ceně okolo 15 EUR dospělý a 10 EUR dítě.

O tom, že je pravděpodobnost je zahlédnou vysoká svědčí i fakt, že většina výletních společností  poskytuje určitou garanci = pokud je v průběhu výletu nezahlédnete, máte ještě jeden stejný výlet zdarma.

My vyráželi z kempu Roko Drage, který je po moři vzdálen cca 4 kilometry k těmto sádkám.
Je třeba se připravit na to, že moře se v této části otevírá a je tak o něco divočejší.

Vidět proplouvat delfíny jen několik málo metrů od člunu je opravdu jedinečný zážitek a rozhodně si jej nenechte ujít.

Několik fotografií z naší galerie.

Sledujte a lajkujte nás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.