Tipy na zimní kempování v Chorvatsku

Zimní kempování v Chorvatsku nabízí možnost vychutnat si skryté zázraky zdejší přírody. 
Během chladnějších dnů, bez davů a ​​stresu, v uvolněné atmosféře, můžete objevit nespočet přírodních krás , navštívit kulturní a historické památky a nebo přivítat Nový rok.
Kempy v Chorvatsku, které jsou otevřeny po celý rok, se nacházejí na mnoha zajímavých místech po celé zemi.
Pokud tedy stejně jako my zamýšlíte strávit sváteční čas a Nový rok netradičně u moře, pojďte se podívat na přehled  kempů nabízejících možnost ubytování po celý rok.
Na stránky kempu přejdete kliknutím na jeho název.

1. Kempingové odpočívadlo Motovun

HR-52424 Motovun 
Rižanské skupštine 1a
+385 (0) 52 681 607
info@motovun-camping.com

Milovníci zimního kempování, aktivní dovolené a zejména cyklistiky si po návštěvě Motovunu jistě přivezou do svých domovů spoustu dojmů a nových zážitků z centrální části Istrie. 
Vybavená místa na stání s úchvatným výhledem na údolí Mirna.
Kemp disponuje malým, nevyhřívaným  sociálním zařízením. 
V nedalekém hotelu Kaštel, který se nachází v samém srdci historického města Motovun , mohou hosté zdarma využívat krytý bazén, za příplatek pak wellness centrum a restauraci à la carte s nabídkou istrijských specialit založených zejména na lanýžích.


2. Kemp Polidor

HR-52452 Funtana
AC Bijela uvala 12
+385 (0)52 219 495
info@campingpolidor.com

Péče o každého hosta a rodinná atmosféra jsou velkými výhodami kempu Polidor. 
S vyhřívaným sociálním zařízením, vybaveným stáním pro auta a vyhřívanými mobilními domy nabízí ideální podmínky pro zimní kempování. 
Objednejte si snídani a později si užijte mnoho cykloturistických a turistických stezek, kulturně historických památek v okolí měst Poreč a Vrsar nebo se jen projděte kolem  moře a dýchejte čerstvý mořský vzduch. 
Děti se mohou zabavit v herně v multifunkční budově, která se nachází uprostřed kempu.


3. Kemp Porto Sole

HR-52450 Vrsar
Petalon 1
+385 (0) 52 800 200
portosole@maistra.hr

S prostornými místy na stání, které se nacházejí podél pobřeží, mají hosté kempu Porto Sole také k dispozici vytápěné a plně vybavené sociální zařízení. 
Vychutnejte si šálek horkého čaje a nezapomenutelný západ slunce na uzavřené vyhřívané terase v baru s výhledem na moře, zatímco pro nejmenší hosty je připraveno hřiště s pestrou zábavou a sportovním vybavením. 
Po dni stráveném na čerstvém vzduchu, procházkách, jízdou na kole nebo poznáváním krásy sousedního rybářského městečka Vrsar si dopřejte masáž nebo zahřejte své tělo v sauně a v bazénu nedalekého hotelu Pineta, kde lze za příznivé ceny  objednat i snídaně a večeře.


4. Kempingové odpočívadlo Krk

HR-51500 Krk
Sv. Petar bb
+385 (0) 51 867 880
info@kamp-glavotok.hr

Areál kempu Krk poskytuje kempování s potřebným místem k odpočinku a současně je vybaven vyhřívaným sociálním zařízením. 
Je to ideální základna pro ty, kteří v krátkém čase chtějí prozkoumat několik různých míst na tomto relativně malém území ostrova Krk – od strmých útesů přes zátoky a úrodná pole až po útulné pláže. 
Nachází se v historickém městě Krk, všichni milovníci kulturních a historických památek tak mají možnost projít se po ulicích města a krátce se vrátit do vzdálené minulosti, která silně proniká téměř do každé části ostrova. 


5. Kemp Bor 

HR-51500 Krk
Crikvenička 10
+385 (0) 51 221 581
info@camp-bor.hr

Nachází se v blízkosti historického města Krk a nabídne vám ubytování na pohodlných stáních  obklopených olivovníky, kamennými zdmi a typickými středomořskými rostlinami. 
K dispozici je nevyhřívané sociální zařízení a restaurace, kde si můžete vyzkoušet mnoho ostrovních specialit, zatímco ve vinném sklípku se můžete dozvědět o procesu výroby domácí brandy a vína, které vás zahřejí v chladných zimních večerech. 
Majitelé kempu vás zasvětí do všech kouzel a atrakcí ostrova Krk. 
Seznámí vás s bohatou tradicí a historií a řeknou vám i zajímavé anekdoty, které vás jistě spřátelí a zajistí, že zimní kempování v kempu Bor bude ještě krásnější a vřelejší.


6. Kemp Čikat

HR-51550 Mali Lošinj
Čikat 6a
+385 (0) 51 232 125
info@camp-cikat.com

Zvuk větru, který prochází korunami starých borovic, vás přivítá v zimním ránu v kempu Čikat poblíž města Mali Lošinj na ostrově Lošinj, známého díky svým četným příznivým účinkům na zdraví, tělo a mysl. 
Udělejte si pohodlí na stáních nebo ve vyhřívaných mobilních domech, využívejte vyhřívané sociální zařízení a prozkoumejte bohatství souostroví Cres-Lošinj. 
Projděte se u moře, projeďte se na kole nebo vyšplhejte na nejvyšší vrchol ostrova – kopec Osoršćica (588m), odkud si určitě odnesete tu nejkrásnější pohlednici. 
S více než 2500 hodin slunečního svitu ročně, vám ostrov jistě dovolí kempování v teplém slunci i v průběhu zimy. 


7. Kemp Šimuni

HR-23251 Kolan
Šimuni 106
+385 (0) 23 697 441
info@camping-simuni.hr

Zažijte pocit, že celý kemp je zde jen pro pro vás! Prostorná stání, obrovské oblázkové pláže a četné stezky v kempu Šimuni, které nejsou přeplněné lidmi, vám umožní vdechnout zimu a poskytnout vám pocit klidu a naprosté svobody. 
Prohlédněte si každý kout kempu, najděte si své oblíbené místo a užijte si své malé zimní království. 
K dispozici jsou vyhřívané bungalovy stejně jako vyhřívané sociální zařízení.
Zaparkujte svůj obytný vůz na jedné z mnoha parcel přímo u moře.
Kemp se nachází se na ostrově Pag, v blízkosti města Pag a nabízí nespočet možností pro aktivní dovolenou a prozkoumání kultur a tradic ostrova.


8. Kemp Odmoree

HR-23248 Ražanac
Rtina 161b
+385 (0)98 272 187
martina@odmoree.com

Vybavené parcely se nacházejí vedle sebe a nabízejí nádherný výhled na moře a ostrov Pag.
Jsou ideální pro ubytování i menších skupin přátel, kteří chtějí strávit chladné zimní dny v příjemné společnosti a relaxační atmosféře. 
Plně vybavené sociální zařízení má podlahové vytápění. 
Tento malý rodinný kemp, který se nachází v obci Rtina nedaleko historického města Zadar, disponuje venkovním vyhřívaným bazénem, ale také hostelem, který nabízí ubytování v komfortních pokojích.


9. Kemp Stobreč – Split

HR-21311 Split / Stobreč
Sv. Lovre 6
+385 (0) 21 325 426
camping.split@gmail.com

Pro milovníky kulturních a historických památek, ale i pro ty, kteří chtějí objevovat přírodní krásy, se přímo nabízí kemp Stobreč Split, který se nachází nedaleko historického města Split  a nabízí tak nespočet  možností pro nezapomenutelné zimní kempování. 
Kromě dobře udržovaných parcel a vyhřívaných sociálních zařízení se můžete ubytovat v mobilních domech nebo bungalovech. 
Zahřejte se horkým čajem a vychutnejte si příjemnou atmosféru na nábřeží Splitu. 
Možná budete jedním z mála cestujících na trajektech, tak abyste mohli objevit sousední ostrovy Hvar, Brač, Šolta a Vis , které jsou v zimě obzvlášť okouzlující.


10. Kemp Galeb

HR-21310 Omiš
Vukovarska 7
+385 (0) 21 864 430
camping@galeb.hr

Fascinující horské vrcholy, strmé útesy a kaňon řeky Cetiny potěší všechny ty, kteří zavítají do kempu Galeb v Omiši , městě známém svoji pirátskou minulostí.
Můžete si vybrat mezi stáním na vybavených parcelách u vyhřívaných sociálních zařízení nebo ubytováním v jednom z mobilních domů. 
Využijte příležitosti vychutnat si krásu přírody, která vás obklopí a strávit dovolenou plnou adrenalinu a vzrušujících dobrodružství. 
Turistika, horolezectví, pěší turistika, rafting …, tolik možností na jediném místě, dovolte si je vyzkoušet všechny! 
Navštivte  Národní park Krka a v nedalekém městě Split si můžete vychutnat tajemnou procházku po chodbách starého Diokleciánova paláce a cítit tak ducha minulosti.


11. Kemp Lupis

HR-20269 Lovište
Lovište 68
+385 (0) 20 718 063
vinka.lupis@du.t-com.hr

Nachází se na poloostrově Pelješac, na jižním chorvatském pobřeží , nedaleko města Orebič.
Kemp Lupis poskytuje ubytování na vybavených parcelách.
Společně s vyhřívaným sociálním zařízením jsou k dispozici i apartmány a pokoje k pronájmu. 
Tradice výroby červeného vína v této oblasti přitahuje všechny milovníky dobrého vína, zatímco stonové ústřice, čerstvě vylovené z moře, jsou téměř nutností. 
Délka poloostrova Pelješac umožňuje cestovatelům v dlouhých jízdách podél pobřeží poznávat bohatou kulturu, tradici a krásná pobřežní města, které se nacházejí převážně v západní části. 
Nezapomeňte navštívit nedaleké město Dubrovník, které v zimním období odpočívá od  návalu turistů v průběhu letní sezóny.


12. Kemp Palme
 

HR-20267 Kućište / Pelješac
Kućište 45
+385 (0) 20 719 164
info@kamp-palme.com

Dokonce i v chladných zimních dnech můžete spatřit mnoho windsurfingů na Pelješacském kanálu, který vytváří ideální vítr a vlny pro dokonalé podmínky na tento sport. 
Jste-li jedním z nich, připojte se k této vybrané společnosti a užijte si několik dní zimního kempování plného adrenalinu a zábavy v kempu Palme, na poloostrově Pelješac, nedaleko městečka Kučište .
Horská cyklistika je další aktivita, po níž budete chtít relaxovat a vychutnávat si kulinářské lahůdky a kvalitní vína z této oblasti, které si jistě po náročném dni zasloužíte.


13. Kemp Záhřeb

HR-10437 Rakitje
Jezerska 6
+385 (0) 1 3324 506
info@campzagreb.com

Pokud se ubytujete na pohodlných parcelách v blízkosti vyhřívaných sociálních zařízení nebo v dřevěných bungalovech u jezera Rakitje, ani si nevšimnete, jak blízko je živý a moderní způsob života v Záhřebu. To vše díky relaxační atmosféře okouzlujícího kempu Záhřeb. 
Ať už si chcete odpočinout v této malé oáze, zahřát se šálkem horkého čaje v restauraci nebo navštívit četné turistické atrakce, kulturní a historické památky v chorvatském hlavním městě, kemp Záhřeb je vaši správnou volbou.


14. Kemp Turist

HR-47245 Rakovica
Grabovac 102
+385 (0) 47 784 192
info@plitvicelakes-camping.com

V srdci Liky, v blízkosti okouzlujícího národního parku Plitvická jezera, našel svoje místo kemp Turist. 
Poskytuje cestovatelům ubytování na vybavených parcelách s nevyhřívaným sociálním zařízením nebo ve vyhřívaných dřevěných bungalovech, pokojích a mobilních domech. 
Obklopeni krásou nedotčené přírody, se můžete probudit do rána pokrytého sněhem, v němž zanecháte své stopy, pokud se budete chtít projít do restaurace, kde se můžete zahřát s šálkem horkého čaje a ochutnat mnoho specialit Lika. 
S teplými rukavicemi, šály a čepicemi zimní kemp zanechá nezapomenutelné zážitky.

Pokud víte i o dalších zajímavých místech otevřených po celý rok, dejte nám prosím vědět.

Zdroj: Camping.hr

Sledujte a lajkujte nás.
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.