Funkce GPS modulu v kamerách do auta

Většina řidičů si je v dnešní době vědoma potřeby a užitečnosti kamer do auta (tzv. černých skříněk).
I když je kamera do auta primárně určena pro záznam trasy, ve spojení s GPS modulem nabízí mnoho dalších cenných funkcí.

V případě, že se o tento typ zařízení zajímáte, určitě vezměte v úvahu jako jeden z parametru i právě vestavěnou GPS.

Ta přináší řadu výhod: 
Nejedná se pouze o synchronizaci aktuálního data a času ze satelitního systému, ale také o funkci zobrazení skutečné rychlosti vozidla spolu s upozorněním na statické rychlostní radary s pravidelnou aktualizací databáze, případně výstrahou při překročení vámi definované rychlosti.
S GPS modulem také získáte geografické souřadnice vaší cesty, včetně nadmořské výšky a možnosti zobrazení trasy v Google mapách.

Díky specializovanému softwaru, který je dodáván výrobcem kamery (například v případě Mio se jedná o program MiVue Manager) tak můžete ve spojení s informací z G-Senzoru (udává směr a intenzitu nárazu) komplexně analyzovat průběh vaší cesty, případně vznik škodné události.

Někteří řidiči se obávají, že záznam rychlosti může být naopak použit proti nim, v takovém případě lze jeho zobrazení na záznamu deaktivovat.

Ceny kamer vybavených vestavěným GPS modulem se dnes již moc neliší od těch bez modulu, proto před nákupem kamery dobře zvažte, zda se nevyplatí si něco málo připlatit. Přece jen se jedná o investici do vaší ochrany na několik následujících let.

Foto – ukázka programu Mio MiVue Manger se zobrazeným duálním záznamem z přední a zadní kamery, informací o aktuální rychlostí, GPS souřadnicích, nadmořské výšce a stavu G-Senzoru.
Záznamy jsou seřazeny dle data a času a je možné je jednoduše přes kalendář filtrovat.
Druhá fotografie pak znázorňuje trasu jízdy v Google mapách.

Více informací o kamerách do auta naleznete na stránkách Mio ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.