Nové Teleco LiFePO4 baterie

Italská společnost Teleco představila dvě nové řady lithiových baterií – TLI Extra a Extra Pro, které přináší výjimečné výsledky.

V obytném automobilu vyžadujeme podobné pohodlí jako doma a používáme proto stále více elektrických spotřebičů. Baterie proto musí být schopna vydržet více a déle než dříve. 
Po dlouhém testování uvádí italská společnost Teleco novou řadu lithiových baterií (LiFePO4) pro rekreační vozidla – TLI Extra a TLI Extra Pro. Největší výhodou je, že napětí těchto baterií zůstává konstantní po mnohem delší dobu. 

Tyto baterie můžete vybít až na 95%, aniž byste je poškodili. V okamžiku vybití na úrovni 95% systém správy baterií zasáhne a odpojí baterii. Baterie se pak může plně nabít za méně než hodinu. Tyto baterie lze proto rychle nabíjet a vybíjet, aniž by došlo k poškození článků. Ideální pro použití s ​​měniči a zařízeními, která vyžadují hodně energie. Tato baterie zvládne až 5000krát nabíjecí cyklus. To je 10krát více než u běžné olověné baterie.

Další výhodou je, že se tyto baterie samovolně téměř nevybijí. I po měsících, kdy byli ponecháni bez dozoru, jsou okamžitě připraveni k použití. Navíc jsou zcela bezúdržbové. 

Kompaktní baterie váží až o 70% méně než tradiční baterie. 
Baterie řady LTI jsou netoxické a nevytvářejí žádné škodlivé výpary. Nemohou explodovat ani se vznítit. Nepřítomnost olova a toxických látek způsobuje, že tyto baterie jsou méně škodlivé pro životní prostředí.

Existují tři modely řady TLE Extra. 100 Ah, 160 aH a 200 aH. 
Pro je k dispozici také ve třech verzích a má vyšší kapacitu se stejnými rozměry. 
Další informace o bateriích TLI společnosti Teleco naleznete pod odkazem ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error

Líbí se vám tyto stránky? Dejte o nás vědět vašim přátelům.